..facilitace zjednoduší a vyjasní důležité věci pro změny.

  • Každé téma, které nás zaměstnává, může být vstupní branou do nové budoucnosti, kde můžeme konečně uskutečnit to, o co se doopravdy snažíme.  Moje rolí je vidět a slyšet to, co vám pomůže to uskutečnit. Nebo pracovat na hranicích, když chceme, ale nejde to.
  • Nejsem psychoterapeutem. Jsem akreditovaným koučem a facilitátorem, ctím pravidla našeho řemesla.
  • Moji klienti oceňují, že oproti jiným koučům jsem kouč dobrodruh. Nebojím se s klienty objevovat skutečné hranice, která do teď byla tabu. Vytahuji na povrch témata v šedých zónách.Tento přístup mi umožňuje se napojit na podstatné a to způsobuje, že mám klienty jak v top managementu, tak mezi liniovým managementem.
  • Vystudoval jsem religionistiku a psychosociální vědy na teologické fakultě UK. Pracoval jsem jako obchodník, obchodní ředitel a tréninkový manažer po dvou letech jsem se vrátil k řemeslu konzultanta. Dnes pracuji jako kouč a facilitátor a dělám to, kde mne klienti oceňují.
  • Jsem úspěšný při práci ve skupinách na nelehkých tématech, protože jsem se naučil pracovat s „hotspoty“ organizací.
  • V současné době jsem byl zvolen do stavovské rady ČAKO, kde mám na starosti akreditace koučů a rozvoj profesionality koučování v ČR.

Já & Vy / spolupráce = výsledek

Základem je, že beru vždy vážně to, co říkáte a jak to říkáte. Pracuji v duchu hlubohé demokracie (Deep Democracy Process), proto se počítá každý detail. Někdy je užitečné věnovat pozornost i tomu, co je v na periferii naší pozornosti. Zneklidňující téma si zasluhuje pozornost.

Na začátku definujeme kontrakt, očekávání, téma, zformulované do otázky. Každý máme nějakou představu o problému či tématu, nicméně cílem je najít novou, která lépe odpovídá realitě a my jsme v ní svobodnější. Prozkoumáme, co je skutečnou  prioritou.

Vy

Dalším krokem je hledat, co je skryto mezi řádky, Spolu vydefinujeme všechny „postavy“ či strany konfliktu či situace. Vše je důležité a vše, co co se vynořuje hraje roli. Jde o to mít vhled, to je důležitější než cokoliv racionálně chápat.

Spolupráce

Našim cílem bude pojmenování nových neznámých v rovnici a už to často přinese osvobození a potřebný nadhled.

Výsledek

Energie uvědomění potřebuje činy.  Jak nově jednat, tak aby nás jednání nevyčerpávalo, ale bylo přirozenou součástí vašeho života.


Nejlepším argumentem je osobní doporučení

Ondru vybírám pro specifické typy zakázek, které mají jeden společný prvek – tím je potřeba reagovat na aktuální dění ve skupině a pracovat s potřebami a zakázkami, které se objeví při práci se skupinou přímo na místě. Ondra má pro mě největší přidanou hodnotu právě v tom, že dokáže vnímat, co se ve skupině děje a okamžitě a zároveň velmi citlivě a nenásilně s aktuálními tématy pracovat. I když se pokaždé na konkrétní skupinu připravujeme, probíráme různé přístupy i techniky, se kterými by mohla skupina pracovat, tak si nejvíc cením toho, že se Ondra striktně nedrží žádného scénáře, ale dává přednost tomu, co se právě ve skupině děje. Když s ním absolvuji opakovaně kurz se stejným zaměřením a tématem, nikdy není stejný. Proto mě baví jezdit na takové akce i opakovaně. Po pravdě, nedovedu si Ondru představit, kdyby měl držet jednu šablonu nebo jen předávat znalosti. Asi by ho to brzy začalo nudit. A to je vlastně druhý faktor, který se snažím při spolupráci s Ondrou dodržet. A tím je téma, které ho baví. Když se má kurzem prolnout nějaké téma, dávám přednost těm, ve kterém má Ondra neúnavnou energii prostě proto, že tím žije a věří tomu.
Ondrův způsob práce vnímám jako nenásilnou nabídku pro každého ve skupině s alternativou volby. Ať už jde o různé přístupy, názory a přesvědčení nebo míru sdílení a důvěry. Nezapře se v něm silně zakořeněný gestalt přístup, čímž se téměř vždy ze zdánlivě povrchních témat stávají témata velmi zážitková a osobní. Proto i Ondru nabízím pro skupiny, kde lidé dokážou vystoupit ze svých obvyklých rolí a být sami za sebe.

Tomáš Svátek, ČSOB

 

Ondru považuji především za přítele a tak jsem se mu vlastně vždy svěřoval s tím co se mi děje v pracovním i osobním životě. Sleduji jeho kariéru očima přítele a to co vidím je především kariéru „odpracovanou“. Ondřej není z těch koučů moderní doby, kteří na každém kroku prohlašují že jsou koučové. Ondřej se této profesi věnuje celý svůj profesní život a je to jeho povoláním. Nepotřebuje ohromovat, prosazovat se…Ondřej si to prostě odpracuje jak nejlépe umí a dovede.

Petr Skondrojanis

 

Od školeni s Ondřejem nečekejte klasický zájezd k moři, kam vás doveze luxusní autobus, postará se o vás tým zkušených animátorů, abyste se ani chvíli nenudili a nemuseli přemýšlet o svých starostech. Pokud toto hledáte, obraťte se na jiné trenéry a kouče, kteří vám toto nabídnou, ale ne na Ondřeje.

Ondrej často používá slovo dobrodružství a sám je dobrodruhem, k jeho expedicím rád zve ostatní. Pokud se k němu připojíte, můžete se těšit, že zažijete nečekané, přiblížíte se sami k sobě, potkáte se s vlastni autenticitou. Nejspíš ani nebudete přemýšlet o tom, kdy bude přestávka a co bude tématem dalšího bloku. Když jeho výzvu přijmete, vtáhne vás do dobrodružného hledaní vlastních odpovědí, jejichž hledaní sice není jednoduché, ale pokud se k nim přiblížíte, jsou o to silnější a trvalejší.

Marek Mičienka, UPC